Historická cena zlata – graf CZK

 

Historická cena zlata láme rekordy. V nejisté době, kdy všude okolo nás krouží koronavirus, přemýšlíme co bude následovat. Je dobré dále investovat do akcií? Nebo raději spořit peníze v bance? V První možnost může být velmi riziková, druhá zase nepřinese žádné zhodnocení. Existuje v dnešní době kompromis, kam vložit peníze, vydělat a nepodstupovat velké riziko? Ano, investice do zlata je ideální volba.

Investice do zlata je bezpečný přístav, kam schovat vaše peníze v době krize.  Zlato neslibuje desítky procent zhodnocení ročně jako některé akcie na burze, ale naopak zaručuje, že vaše hodnota majetku neklesne na nulu ani v době krize.

Na této stránce můžete vidět historickou cenu zlata za posledních deset let. Pokud byste investovali 20 000 Kč v roce 2010, dnes v roce 2020 by byla hodnota 45 000 Kč, což je přes 100 procent za daný úsek. Jde o docela slušný zisk, vzhledem k tomu, že zlato patří do kategorie defenzivnějších investic.

Ale je stále vhodná doba na nákup zlata? To je otázka za všechno zlato na světě. Nevíme, ale tušíme jak si pravděpodobnost úspěšné investice přiklonit na naši stranu. Prvním krokem, jak úspěšně investovat do zlata je analýza vývoje ceny. Graf výše zobrazuje interval, který je dostatečný pro analýzu. O dalších krocích jak úspěšně investovat do zlata se dozvíte na tomto webu zlatocena.eu.

 


Aktuální cena zlata – graf USD

Aktuální cena zlata – graf CZK

Historická cena zlata – graf USD